Nad tą zakładką jeszcze pracujemy.
W pocie czoła.

Od wielu lat przyjmujemy w Farfurni kilkudniowe wycieczki szkolne - zielone szkoły.
Oferujemy różne rodzaje programów edukacyjnych dla dzieciaków  i młodzieży w różnym wieku.     
    Zajęcia plastyczne obejmują pokazy i warsztaty  z  wielu dziedzin rzemiosła, np. ceramiki, linorytu, rzeźby w drewnie, batiku, witrażu i wielu innych.
    Zajęcia przyrodnicze to głównie wspólne „wyprawy na tropienie” do lasu, gdzie znajdujemy wiele śladów i tropów żyjących tu zwierząt, oraz poznajemy tutejszą roślinność. Wyprawiamy się też czasem do sąsiada pasiecznika podglądać życie pszczół.
Na miejscu w gospodarstwie najpopularniejsze są warsztaty związane z przetwórstwem mleka koziego począwszy od dojenia kozy a także pieczenie chleba na zakwasie.
    Proponowane warsztaty można potraktować jako elementy układanki i zbudować z nich dowolny program , który będzie odpowiadał na potrzeby danej klasy i wychowawcy.
            Dobrym uzupełnieniem dłuższego pobytu u nas jest też możliwość wybrania się na wycieczki bliższe i dalsze. Tu są do obejrzenia przykładowe programy dla grup szkolnych.
    Grupa, która do nas przyjeżdża ma zapewnioną wyłączność na terenie Farfurni i może rządzić się własnymi prawami oczywiście ograniczonymi naszymi prawami :)

GRUPY TERAPEUTYCZNE
Przyjmowanie różnego rodzaju grup terapeutycznych to zupełnie inne emocje. Przyjeżdżają poza sezonem, kiedy możemy poświęcić im cały swój czas i zaangażowanie. Proponujemy różnego rodzaju zajęcia dostosowane do wymogów konkretnych uczestników: od lepienia z gliny przez przytulanie zwierząt aż do leżenia na trawie. Oczywiście do indywidualnych wymagań dostosowujemy też diety. Cały parter (trzy pokoje) dostępny jest dla osób poruszających się na wózkach, na górę trzeba już wejść…